fbpx

Kanada’da yaşamak için nedenler? Neden Kanada?

-Kanada dünyadaki en büyük 2. ülke ve 9.984 km2 ile Kanada gerçekten devasa büyüklükte bir ülke. Ayrıca şehirleri genişlemesine rağmen, yeşilliklerini korumayı başarmışlardır. Barındırdığı hiç bozulmamış doğa güzellikleri ile de dünyada birinci sırada olmakla birlikte halkın gidebileceği birçok orman, park ve doğal alana sahiptir. Bunlara örnek vermek gerekirse dünya genelinde meşhur olan Niagara şelalesi, gölleri, parkları ve dahası. Kanada dünyanın üçüncü en büyük yenilenebilir temiz su kaynaklarına sahip ülkesi. Ülke genelinde musluk suyu sağlıklı olarak kabul ediliyor ve insanların büyük çoğunluğu musluk suyu içiyor.

Kanada şu an dünyanın en hızlı gelişen ülkeleri arasındadır. Modern hayat yapısı ile çoğu insanın istediği yaşam standartlarını yakalamıştır. Kanadalılar çok mutlu bir aile yapısına sahiptir. Sokakta yürürken o huzuru hissedersiniz. Dünyanın en yüksek yaşam standartlarına sahip olan ülkesi Kanada, Ekonomik koşullarının sıkıntılı olmaması, insanların refah düzeyine ulaşmasından ötürü gayet yardım sever, iyi niyetli ve oldukça kibar insanlardır. Sosyal medyada da takip ederseniz kibarlıklarıyla Amerikalılar tarafından dalga geçilmektedir. Ulaşım ağı çok gelişmiştir, çoğu eyaletlerde toplu taşıma sabaha kadar ulaşım mümkündür. Otobüs başta olmak üzere metro da yaygın bir ulaşım aracıdır. Taksiler Türkiye’deki kadar pahalı olmadığı için rahatlıkla kullanabilirsiniz veya taksiye alternatif olarak Uber ve Lyft gibi uygulamaları kullanarak seyahat etme şansınız vardır.

Kanada diğer ülkelere kıyasla suç oranını çok düşüktür, çok güçlü bir adalet sistemine, sosyal ve kültürel hizmetlere sahip bir ülke olduğundan dünyada en düşük suç oranına sahip ülkelerin başında gelmektedir. Kanada ülke oluşumu bakımından dünyanın her tarafından göç aldığı için çok kültürlü bir yapıya sahiptir ve burası bir göçmen ülkesidir, bu uzun yıllardır böyle ve hala da nüfus planlama politikalarının ve artışının en önemli kaynağı göçmenlerdir. Kanada da kültür çeşitliliği dolayısı ile tüm dünya mutfaklarına ait restoranlar bulabilirsiniz. Özellikle Uzak Doğu mutfağı genel olarak hakimdir. Tüm dünya kültürlerini öğrenmek için sizlere güzel bir fırsat sunmaktadır.